SABAH NAMAZINA NASIL KALKARIM?

Beş vakit namaz mı kılıyor sunuz? Peki en çok hangisini kılmakta zorlanıyorsunuz? Bir çoğunuzun önce SABAH , sonrada yazın YATSI namazı dediğinizi duyar gibiyim.

 

İmandan sonra Kur'an-ı Kerim'de en çok emredilen ibadetler arasında NAMAZ vardır. Namazlarımızı kılarken sabah namazını bir çok mümin kardeşim kazaya bırakır. Bırakma sebebide sabah uyanama ma, uyansa bile 5 dakika daha demesi , kışın havanın soğuk olması vs. gibi sebepler sayabiliriz.Peki sabah namazına nasıl kalkacağız?

1- Erken yatmak; Erken yatmalıyız ve rabbimize sabah namazına kalkmak içi dua etmeliyiz.Yatmadan önce “Ayetel Kursi” ve “İnna atayna” gibi sureler okunabilir.

2-Bizi uyandırmaya yardımcı olacak bir çalar saat , yada telefon alarmını kurabiliriz fakat bunları yanımıza değilde çaldığında susturmak için kalkmak zorunda kalacağımız bir yere koyalım.

3- Uyanır uyanmaz ''BİSMİLLAH'' çekip doğrulmak işte o anda uykunuz azalacaktır.Doğrulduktan sonra sakın ezan bitsin , 2 dakika daha deyip yastığa başınızı koymayın, koyduğunuz anda güneş üzerinize doğmuş ve sabah namazı vaktini kaçırmış olursunuz.

 

Bunlar bizlerin verebileceği bir kaç tavsiye fakat Sabah Namazına gerçekten kalkmak istiyorsanız , neden kalkamadığınızın maddelerini yazın ve bunları ortadan kaldırmak için çözümler bulun. çözümler buldukça sabah namazına kalkamanız kolaylaşacaktır. 

ALLAH(c.c) KABUL ETSİN.

  • SABAH
  • NAMAZ
  • KALKMAK